Prezenty na komunię dla dziewczynki

Co kupić dziewczynce na komunię?

Jaki prezenty na komunię dla dziewczynki będzie najlepszy? Trzeba przyznać, że wiele osób będzie miało dylemat. Aby wyjść z niego z twarzą i nie robić sobie przy tym zbytnio problemu część gości decyduje się na …gotówkę. Tak, bardzo lubimy sobie ułatwiać sprawę i wychodzimy z założenia, że dziecko samodzielnie sobie coś kupić. A trzeba przyznać, że zakup prezentu dla dziecka nie powinien stanowić dla nas problemu. Wystarczy bowiem zajrzeć do księgarni, gdzie znaleźć można naprawdę wiele ciekawych propozycji w postaci pięknie oprawionej książki.

“Czerwone krzesło. Magiczne drzewo. Tom 1”

Andrzej Maleszka napisał jedną z najlepszych serii dla młodych ludzi, którzy chcą poznać fantastyczne przygody ich rówieśników. Zresztą to nie tylko fantastyczne przygody, ale świat pełen magii, gdzie może zdarzyć się dosłownie wszystko. A nasze dzieci bardzo chętnie przeniosłyby się do takiego świata. Nad miastem przechodzi burza, która swoją siłą powala bardzo stare i spróchniałe już drzewo, które okazuje się, że miało magiczne moce. Z tego co zostało po drzewie zostało wykonanych wiele rzeczy, w tym właśnie magiczne krzesło. Teraz czytelnicy trafią do domu Tosi, Filipa oraz Kukiego, którzy wypowiadają jedno życzenie, które się nawet spełnia. W jego konsekwencji ich rodzice przestają się niemi interesować ceniąc bardziej dobra materialne nad własne dzieci. Rodzice wyjeżdżają daleko zostawiając dzieci pod opieką strasznej ciotki. Rodzeństwo będzie chciało zrobić wszystko, aby odwrócić swoje życzenie. Jednak jak mają to zrobić? I w czym pomoże im czerwone krzesło?

“Magiczne drzewo. Tom 2. Tajemnica mostu”

Nasze rodzeństwo znowu będzie miało garść kolejnych przygód. A właściwie to tylko dwójka z nich, bo Filip poważnie zachorował. Lekarstwo dla niego znajduje się za Mostem Zapomnienia. Melania, , Kuki i Wiki wyruszają w podróż, aby pomóc Filipowi. Znowu będą musieli zmierzyć się z licznymi przygodami, jakie na nie czekają. A nie należą one do łatwych. Wędrują przez jaskinie, groty, natykają się na pająki, niedźwiedzie i trójoką Gretę. Most udaje odnaleźć im się w dalekiej Wenecji. Kiedy już wydaje się, że mają go na wyciągniecie ręki, ktoś rzuca czar na całe miasto. Czy uda im się na czas przynieść lekarstwo dla Filipa? Czy nasze dzielne dzieciaki poradzą sobie z kolejnym wyzwaniem? Wspierani przez niezwykłego robota i kotkę Latte nie poddają się, ponieważ wiedzą, że od powodzenia ich misji zależy tak wiele. Maleszka stworzył jedną z najlepszych serii, które tak chętnie czytane są przez rzesze czytelników w młodym wieku w różnych pokoleniach.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com