Prezenty na komunię dla dziewczynki

Dobra książka na prezent dla dziecka

Czy książką może wystąpić jako prezenty na komunię dla dziewczynki? Oczywiście, że tak. Książką jest na tyle uniwersalnym prezentem, że spodoba się każdemu – niezależnie od tego, czy lubi czytać, czy nie. Musimy jednak wybrać taką pozycję, która z całą pewnością zaciekawi nasze pociechy. Nie zapominajmy, że nasze dzieci są naprawdę wymagające i trzeba zaproponować im naprawdę coś takiego, co ich wciągnie i chętnie będą do tego wracać – nawet, jeżeli już wcześniej zdążą to przeczytać.

“Nowe przygody skarpetek”

Być może ktoś już kiedyś słyszał o podobnej książce, która nosi tytuł “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Tym razem jest to kontynuacja przygód, którą napisała Justyna Bednarek. Tym razem mamy do czynienia z nowymi skarpetkami, które giną. Chociaż czy one ginę? Nie! One o prostu wyruszają w podróż swojego życia. W szczególności w domu Małej Be (którą mieliśmy okazje poznać już w poprzedniej książce). Często mamy tak, że do pralki mama wsadzi komplet skarpetek, a wyjmuje tylko po jednej. Gdzie jest więc reszta? Okazuje się, że reszta znudzona monotonią swojego życia wyrusza w podróż, aby przeżyć wspaniałe przygody. I tak jedna z nich zostaje pomocnikiem pana Henryka, który na co dzień zajmuje się sprzedawaniem lemoniady. Oboje marzą o tym, że za zarobione pieniądze uda im się wyjechać w podróż dookoła świata, dlatego też starają się sprzedać tej lemoniady jak najwięcej. Jest również wspaniała bohaterka, która chce uratować chomika z pożaru. I naprawdę jej się to udaje. Jakie przygody będą miały pozostałe skarpetki, które także wyruszyły w świat? Warto się o tym przekonać.

“Wielka księga uczuć”

Grzegorz Kasdepke stworzył już nie jedną książkę dla dzieci. Tym razem w jednej książce zebrał cztery wydane wcześniej pozycje. Pomimo tego, że głównymi bohaterami są w dużej mierze przedszkolaki jest to idealna książka dla dzieci w każdym wieku. Znajdą tu one odpowiedzi na pytania, jakie często mogą ich dręczyć, jednak nie mają śmiałości ich zadać swoim rodzicom lub innym osobom dorosłym. Książka podzielona jest na cztery części, które noszą tytuły “Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”, “Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach”, “Horror! czyli skąd się biorą dzieci” oraz “Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. W każdej z tych części omówione są poszczególne tematy, które odnoszą się do uczuć oraz tego chociażby skąd się biorą dzieci. Jest to również wspaniały pomocnik dla rodziców, którzy niedokładnie wiedzą jak odpowiadać na bardzo szczegółowe i intymne pytania postawione przez swoje dzieci.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com